Potrebujete pôžičku s rýchlym vybavením a dobrým úrokom? Sme tu pre Vás

  • Ste na správnom mieste.
  • Pôžičku si vybavíte kedykoľvek 24 hodín denne ON-LINE
  • Pošlite nám krátku žiadosť a všetko ostatné vybavíme za vás.
  • Po odoslaní žiadosti Vás budeme kontaktovať.
  • Poradíme vám, čo je pre vás najvýhodnejšie a pripravíme vám ponuku priamo na mieru.

Na jar budú hypotéky lacnejšie, oplatí sa počkať.

Hypotéky budú tento rok pravdepodobne ešte lacnejšie ako vlani. A to priemerná úroková sadzba na úvery na bývanie klesla koncom roka pod 3 %. Už na jar, keď by mohli banky spustiť masívnejšiu kampaň, by mohli ísť úrokové sadzby ešte nižšie. Psychologická hranica, pod ktorú by mohli úroky klesnúť, je momentálne nastavená na 1,5 %. Už teraz banky dávajú úroky blízko tejto úrovne.

Zlacnenie príde na jar

O koľko menej nás bude stáť úver na bývanie? To si analytici zatiaľ netrúfajú odhadnúť.

Výška úrokov nezávisí len od posledného kroku Európskej centrálnej banky. Tá v januári rozhodla o natlačení viac ako bilión Eur nových peňazí, ktoré cez národné banky naleje do bankového sektora. Hoci toto rozhodnutie úvery určite zlacní.

 Prísnejšie podmienky

Sadzby hlavne pre menšie úvery, ako je hodnota nehnuteľnosti, by mali klesať aj z dôvodu, že od marca budú musieť banky postupne napĺňať odporúčanie Národnej banky Slovenska o obozretnom poskytovaní úverov. Výhodné sadzby hypoték budú banky aj naďalej v mnohých prípadoch viazať na ďalšie podmienky, ako je napríklad poistenie úveru. K mesačnej splátke za úver sa tak nabalí aj poistné. Poistka, ktorú vám „dohodí“ banka, vás môže stáť dvetisíc Eur, ale aj viac ako osemtisíc Eur. Závisieť to môže od viacerých faktorov. Ak sa počíta z výšky poskytnutého úveru, poistné sa nemení. Pokiaľ sa počíta z výšky anuitnej splátky, tak pri zmene úrokovej sadzby a zmene splátky sa zvyčajne mení aj výška poistného.