Potrebujete pôžičku s rýchlym vybavením a dobrým úrokom? Sme tu pre Vás

  • Ste na správnom mieste.
  • Pôžičku si vybavíte kedykoľvek 24 hodín denne ON-LINE
  • Pošlite nám krátku žiadosť a všetko ostatné vybavíme za vás.
  • Po odoslaní žiadosti Vás budeme kontaktovať.
  • Poradíme vám, čo je pre vás najvýhodnejšie a pripravíme vám ponuku priamo na mieru.

Praha je na špici, Bratislava predbehla susedné metropoly

Praha je oblasťou s najnižšou nezamestnanosťou v Európe. Dobre je na tom aj Bratislavský kraj, zvyšok Slovenska už zaostáva.

České hlavné mesto si pripísalo zaujímavý makroekonomický primát. Na konci roka 2014 v ňom štatistici namerali len 2,5-percentnú mieru nezamestnanosti. To je spolu s nemeckým regiónom Horné Bavorsko najmenej v celej Európskej únii.

Pred Prahu sa nielenže nedostal žiadny región Európskej únie, ale ani žiadna porovnateľná časť Nórska alebo Švajčiarska, ktoré štatistika sleduje tiež v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru.

Dobre v rebríčku obstál aj Bratislavský kraj. Ten s priemernou nezamestnanosťou 6 % prekonal aj okolité metropoly Viedeň (10,2 %), Budapešť (6,2 %) a Varšavu (7,2 %).

Prvá desiatka oblastí s najnižšou nezamestnanosťou je, s výnimkou Prahy, čisto nemeckou záležitosťou. Okrem Horného Bavorska (región okolo Mníchova) sa na špici s odstupmi jednej či dvoch desatín percentuálneho bodu umiestnili Tübingen, Horné Falcko a Dolné Bavorsko.

Na opačnom konci tabuľky potom skončili grécke a španielske regióny, pričom na úplnom dne je podľa Eurostatu juhošpanielska Andalúzia. Prácu tu nemá 34,8 % obyvateľov.

Okrem súhrnných dát o nezamestnanosti Eurostat osobitne sleduje aj skupinu mladých vo veku 15 až 26 rokov. Tu je víťazom opäť Horné Bavorsko.

Najhoršie v štatistike nezamestnanosti mladých dopadli opäť juhoeurópske regióny – západogrécky Epiros vykazuje dokonca mieru nezamestnanosti mladých vo výške 69,8 %.