Potrebujete pôžičku s rýchlym vybavením a dobrým úrokom? Sme tu pre Vás

  • Ste na správnom mieste.
  • Pôžičku si vybavíte kedykoľvek 24 hodín denne ON-LINE
  • Pošlite nám krátku žiadosť a všetko ostatné vybavíme za vás.
  • Po odoslaní žiadosti Vás budeme kontaktovať.
  • Poradíme vám, čo je pre vás najvýhodnejšie a pripravíme vám ponuku priamo na mieru.

Švajčiarska národná banka nezmenila úrokové sadzby

Bern 14. marca (TASR) – Švajčiarska národná banka (SNB) ponechala strop na posilnenie domácej meny. Rovnako v súlade s očakávaniami nezmenila úrokové sadzby, informoval portál RTTNews.

SNB sa rozhodla, že maximum, pod ktoré nemôže kurz franku voči euru posilniť, zostáva na úrovni 1,20 CHF/EUR. Banka chráni tento strop a v prípade potreby intervenuje na trhu. Dnes uviedla, že s “maximálnou rozhodnosťou” udrží kurz franku nad touto úrovňou, pretože jeho posilnenie by ohrozilo cenovú stabilitu.

Strop na posilnenie franku je podľa SNB dôležitým nástrojom, ktorý umožňuje predísť neželanému sprísňovaniu menovej politiky, ktoré by mohlo spomaliť ekonomiku.

SNB zaviedla strop na posilňovanie franku voči euru koncom roka 2011. Švajčiarsky frank pre dlhovú krízu posilňoval na rekordné úrovne, keďže je považovaný za bezpečnú investíciu, čo malo negatívny vplyv na švajčiarskych exportérov a domáci turistický priemysel. Preto sa banka rozhodla zastaviť rast jeho kurzu.

SNB tiež ponechala kľúčovú trojmesačnú Libor sadzbu v pásme 0 % až 0,25 %. Zopakovala, že v prípade potreby je pripravená kedykoľvek prijať ďalšie opatrenia na ochranu domácej ekonomiky a nakupovať zahraničné meny v neobmedzenom množstve.

Banka očakáva, že švajčiarske spotrebiteľské ceny tento rok klesnú o 0,2 % a na budúci rok sa zvýšia o 0,2 %. SNB v dohľadnom čase nepočíta so zvýšením inflačných tlakov. Podľa prognózy banky švajčiarska ekonomika tento rok vzrastie o 1 % až 1,5 %.