Potrebujete pôžičku s rýchlym vybavením a dobrým úrokom? Sme tu pre Vás

  • Ste na správnom mieste.
  • Pôžičku si vybavíte kedykoľvek 24 hodín denne ON-LINE
  • Pošlite nám krátku žiadosť a všetko ostatné vybavíme za vás.
  • Po odoslaní žiadosti Vás budeme kontaktovať.
  • Poradíme vám, čo je pre vás najvýhodnejšie a pripravíme vám ponuku priamo na mieru.

Vlani si Slováci zobrali spotrebné úvery za vyše dvoch miliárd Eur

Banky poskytli za minulý rok na Slovensku nové spotrebné úvery v celkovej hodnote 2,22 miliardy Eur, čo predstavuje v porovnaní s rokom 2013 nárast….

Banky poskytli za minulý rok na Slovensku nové spotrebné úvery v celkovej hodnote 2,22 miliardy Eur, čo predstavuje v porovnaní s rokom 2013 nárast takmer o 43 %. Stále však platí, že Slováci majú viac peňazí v bankách uložených ako požičaných. V Európskej únii (EÚ) patria k menej zadlženým. Menej ako občania Slovenska bankám dlžia v prepočte na hlavu už iba obyvatelia deviatich ekonomík.

Slováci najčastejšie siahajú po spotrebných úveroch práve v jarných mesiacoch. Často ich využívajú na menšie úpravy bytov či domov alebo na nákup zariadenia a spotrebičov. Záujem klientov je tak o nové úvery, ako aj o konsolidáciu tých starších. Pri konsolidácii platí, že klienti majú záujem nielen o vyplatenie starších a menej výhodných úverov, ale aj o získanie peňazí navyše.

Podľa údajov Európskej centrálnej banky (ECB) mal na konci roka 2014 dospelý Slovák z banky požičaných v priemere 5226 Eur. V Európskej únii je trend úverovania omnoho väčší. Najväčšími dlžníkmi v únii sú Luxemburčania. V tejto krajine pripadá na jedného dospelého človeka úver z banky v sume takmer 92 000 Eur, teda 17-krát viac ako v SR. Luxemburčania dlžia banke v priemere dvakrát toľko ako druhí najväčší bankoví dlžníci, ktorými sú Švédi. Viac ako 30 000 Eur má ale z banky požičaných aj priemerný dospelý obyvateľ Holandska, Cypru a Veľkej Británie.

Po úveroch na Slovensku častejšie siahajú ženy (55 %) ako muži. Kým nežné pohlavie si požičiava približne 3500 Eur, muži si berú úvery zhruba vo výške 4000 Eur. Výrazný rozdiel je však vo vekovej skupine do 35 rokov, kde rastie záujem o úvery práve medzi mužmi. Vlani tvorili až 65 %.